| Whipperx1 a întrebat:

Am cumparat o masina adusa din Belgia.Am scos numere rosii si m-am programat la RAR.Care sunt actele necesare pentru RAR si de ce acte mai am nevoie pentru înmatriculare?

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Intra pe site-ul Politiei Romane, la departamentul Regim Inmatriculari si acolo gasesti toate actele necesare. In Bucuresti, daca te duci la Inmatriculari in Pipera gasesti vizavi firme care iti fac dosarul complet cu 10-15 lei.
https://www.drpciv.ro/documents-and-forms/inmatriculari

| Eugen80 a răspuns:

Scrie pe site-ul Politiei la Inmatriculari! Tot acolo gasesti si programul si in caz ca ai nelamuriri sau vrei sa te programezi, poti intreba restul detaliilor.