| Uluceanu_Iulian_1989 a întrebat:

Salut am cumpărat și eu un Audi A4 131 cp și nu depășește de 120 km pe ora cine îmi poate spune ce problema are în bord nu îmi apare nimic.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Se numeste limp-mode.
Aceast limp-mode, e o masura de protectie a motorului cand apar unele probleme masinii ii e taiata pedala si e limitata la 120km/h si undeva la 2200-3000 rpm, nu mai stiu exact.
Problemele pot fi de la conducte de vacum sparte fisurate, pana la senzori defecti, dar cel mai adesea problema e la turbina.
Geometria blocata mai exact.

Du-te si fa o diagnoza si asa vei stii de unde sa pornesti investigatia si remedierea respectivei probleme.

| alexwahl a răspuns:

Te salut! Decat sa iti listez aici o gramada de probleme, cel mai bine mergi si ii faci un Tester. Deschide capota si uita te la furtunele de la turbo. Poate sa fie si de la EGR, sau injectoare. Mai sunt si altele, dar nu vreau sa te speri. Du-te si fa un test. Costa aprox. 50lei. Te astept cu raspuns.Nici un mecanic nu iti poate spune cu exactitate ce are masina, fara ca sa o vada.