| sskrillex96 a întrebat:

Am cumparat un Audi a4 b6, am facut contract de vanzare-cumparare cu proprietarul dar nu a fost la taxe si impozite sa imi dea fiscalul. Am la masina toate actele in regula. Intrebarea este, daca proprietarul nu se duce sa scoata fiscalul ca eu sa pot inmatricula masina pe numele meu este vreo problema? O pot lasa in continuare pe numele lui, eu sa ii fac cand este nevoie asigurare, itp, rovinieta si toate cele ca sa pot circula cu ea?
Am mai pus intrebarea asta o data dar toata lumea a comentat pe langa subiect!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 90 zile la dispozitie sa o transcrii de cat s-a făcut transferul de proprietate.