| gygel_9094 a întrebat:

Salut, am făcut un accident, am lovit o mașină, dauna totala i-a dat cei de la asigurări, iar domnul cu mașina, mi-a mai cerut 1000lei pentru ca el în timpul asta mi-a mers cu o mașină închiriată și vrea banii de la mine.
A zis ca dacă nu ii dau ma da în judecata pe parte civilă.
Vreau o părere, dacă ma poate da în judecata thinking
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa-i dai nici un ban. Chiar daca te da in judecata nu va obtine nimic de la tine, trebuia sa solicite de la firma de asigurare de unde ai RCA.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i sa solicite banii de la firma de asigurare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te dea. I ai dat asigurarea, sa fie sanatos.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu are decat sa te dea. Nu e vina ta ca el e asa mare domn si nu a putut sa mearga cu transportul in comun cit a fost fara masina. Nu cred ca vreun judecator sanatos la cap ii poate da cistig de cauza.

| xerxes1 a răspuns:

Sunt firme de reparatii care dau masina la schimb cat timp sta masina in service.
Sa-si caute asa ceva.

| Dalmore a răspuns:

Sa te doara pe tine-n fund de masina lui inchiriata, picioare n-are?
Asta se numeste santaj. O spune doar ca sa te sperie si sa-i dai banii, in realitate nu o sa faca nimic, iar daca o s-o faca, n-are ce castiga din asta.

| Alfred0703 a răspuns:

Poate il dai tu in judecata pentru santaj. Inregistreaza-l!

| Dyalema a răspuns:

Asta deja e problema lui. Trebuia să meargă pe jos din moment ce nu mai are mașina până o repară. Să zică mersi că i-ai dat asigurarea ta!