| Strepix a întrebat:

Am fost admis pe 27 noiembrie la oras si nici azi nu mi-a ajuns permisul. Dovada nu mi-am scos crezând că o sa vina rapid. Daca circul așa cat e amenda? Unii zic ca 70 de lei, dar pe net vad ca scrie minim 870.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz amenda este de la 6 la 8 puncte-amenda, in prezent de la 870 lei la 1.160 lei.
Asa fiind este bine sa astepti primirea permisului de conducere, il vei primi in cca 10 zile.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu te risca ca nu merita. Mai ai rabdare ca se misca cei de la posta incet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum ai luat permisul ca tu nici nu stii cat sunt amenzile. Dar ce faci tu daca e vreo problema pe la baza lor de date si nu esti înregistrat cu examenul luat? Te risti de un dosarel?

| Strepix explică (pentru suntserios):

Wow, chiar e necesar să știu toate amenzile, că doar mă fac polițist de rutieră. Nah, aia e, doar n-o sa fie vina mea ca a uitat sa ma înregistreze, deși asta clar nu s-a întâmplat.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Strepix):

Ziceam si eu asa, ca poate ai citit legislatia aia si macar stiai unde sa cauti. Am fost naiv, ma ierti.