| Sonic2070 a întrebat:

Am gasit o masina, vreau sa o cumpar, e vorba de un Golf 4, e in Italia la un prieten din Moldova, e cu numere de Iasi, are contractul de vanzare cumparare si asigurare facuta recent, problema e ca nu are ITP de vreo 4 ani, si are motorul schimbat ( in Italia e piesa de schimb )! Intrebarea mea e daca o sa treaca de ITP? Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu va putea trece deoarece nu ai acte care sa aiba seria masinii pe ele, deci, nu se poate inmatricula in Romania.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te complici aiurea cu asemenea masina... plus trebuie sa o aduci pe platforma pana in Ro. cheltuieli prea multe pentru masina aia

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vezi de treaba.

| grandebgd a răspuns:

Hmmm eu cred că nu dar este doar părerea mea, încearcă să mai vezi ce zic şi alţii.