| NoNAME12esd1 a întrebat:

SALUT! Am iesit afara cu 3 prieteni si ne-am plimbat cu masina, eu am fost la volan si am vrut sa ii "dau in gura" si schimbatorul de viteze este mai ciudat si din greseala in a 3 la 3, 000 turatii i-am dat a 2 in loc sa ii dau a 4 (MENTIONEZ CA AM FACUT PROSTIA ASTA DE DOUA ORI) Masina pare sa mearga bine nu vad diferenta. Imi puteti spunde daca o fi patit ceva la supare sau mai stiu eu?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nimic, sa nu repeti des problema

| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai urca la volanul unei masini pe care nu o cunosti bine. Asta apropo de schimbatorul ăla ciudat.
Iti este teama ca s-a stricat ceva iar masina nu e a ta, asa-i?

Bula
| Bula a răspuns:

In cel mai rau caz va crapa masina total, iar voi veti fi pusi sa cumparati alta noua. tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde sa stim noi daca a patit ceva? tu o conduceai

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motoare mai facem, dar ce-ai sa faci daca lipsa ta de experienta iti incolaceste prietenii in jurul unui stalp?
Unul care nu nimereste vitezele, e departe de a controla transferul de greutate ca un pilot de raliu, ca sa fie safe cand "ii da".

| Crackman a răspuns:

Ai făcut frână de motor, buna pentru iarna când este zapada pe jos și aluneca

| dinaprilie a răspuns:

Era sa strici ferul?

| Gligore2000 a răspuns:

Era din plastilina masina ta?
Cand aveam benzinara vedea 6000 -6500 rpm zilnic, iar dieselul pe care il am acum vede 5000-5500 destul de des.
Daca nu intra turometrul in zona rosie prea des nu vad de ce sa-ti faci grij.
Nu sare nici de la punct, astea sunt legende de mecanici care n-au pus in viata lor o distributie la punct.

| Iunicu a răspuns:

Probabil nu a pățit nimic dar este o bravură fara rost.
Putea sări de la punct și atunci ai fi văzut cât costă să îi faci motorul cu supape strâmbe și chiuloasă belită.
Bine că nu ai dat în știrile ProTV cu descarcerarea călare pe mașină.