| RADON a întrebat:

Salut, am incercat azi dimineata sa imi schimb casetofonul la masina, l-am schimbat dar nu mergea, am incercat sa il pun pe cel vechi dar nici acela nu mai merge, ce as putea sa fac sa vad daca e ars?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ar trebui sa apelezi la cineva care se pricepe.
Chiar daca pare usor, nu e mereu chiar asa de simplu sa inlocuiesti un player, de multe ori nu corespund firele, unii le taie cele alea masinii sau anuleaza unele, iar cand pui alt player nu e alimentat, sau pur si simplu firele sunt bune dar nu corespund si de aici pot aparea alte probleme.
Pentru inceput incearca sa-l pornesti cu contactul pus, daca tot nu merge, incearca sa verifici siguranta, daca si siguranta e inregula, ar trebui sa mergi la un electrician.

| RADON explică (pentru OldSoul):

Multumesc, asa voi face!

| Geam a răspuns:

Fii sigur ca casetofonul nu e ars.E posibil sa nu mai baterie.