| Avadan_Alex_2002 a întrebat:

Salut,am ințeles ca se poate fac eu cerere pentru reprogramare la oraș cat, stie cineva cum pot face cererea, merge online sau trebuie facut la sectie? Va rog raspundeti-mi doar daca stiti.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se face nici o cerere de reprogramare la traseu, ci se face o alta reprogramare la Politie (mergand acolo in persoana, sunand la ei sau intrand online), DAR NUMAI DUPA ce trec 15 zile legale si dupa ce ai mai facut minim 6 ore de condus, cu instructorul.
Aceste lectii terbueisc facute inainte sa te reprogramezi (in cele 15 zile) iar chitanta trebuie atasata la dosarul tau, ca dovada ca ai completat ce era legal.