| Bybanu a întrebat:

Salut, am la masina xenoane si atunci cand aprind farurile, cel din dreapta nu se aprinde. Pozitia merge dar farul nu! Farul, cateodata se prinde, cateodata nu!
Am fost la cineva cu masina si:
A pus droserul din stanga la farul din dreapta si becul merge.
A pus droserul din dreapta, la becurile din stanga si functioneaza.
Le-a sucit de vreo 2, 3 ori, le-a curatat papuci, le-a dat cu banda, a verificat si sigurantele, a verificat daca firele sunt impuscate
Pana la urma, cum ne cum, s-a aprins si cel din dreapta...

A mers cateva zile, apoi iar nu s-a mai aprins.
Atunci cand aprind farurile scade si lumina in bord.
Ce poate avea? R

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba droselul.
Am schimbat si eu unul.
Se aprindea cu intarziere.
L-am gasit si separat cu 50 de lei.

| Bybanu explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, droserul e de vina, le-am schimbat intre ele si acela face figuri

1 răspuns: