| cristinelos a întrebat:

am luat carnetul de curand (2luni) si vreau sa imi iau un Seat Leon FR tdi. Ce parere aveti? o fi buna ca prima masina?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca prima masina, orice e bun, atat timp cat trece ITP-ul, si nu e prea puternic.
Dar ca masina, nu recomand Golf/Leon/Octavia. Sunt niste masini facute dupa ureche.
1.9 TDI e un motor foarte bun, nu sunt masini care sa-ti faca prea multe probleme, dar le lipseste ceva. Acel ceva care sa le faca masina.
Daca vrei o masina care sa plece cand ridici ambreajul, sa consume putin si sa se intretina usor, ia-ti.
Dar nu te astepta la spatiu, confort, sportivitate.

| zoly9898 a răspuns:

Daaaa.ii foarte buna deoarece si tata are un seat cordoba si ii chiar fain cand mergi cu ea..este puternica si nu sunt scumpe piesele....iti recomand!