| lilskies a întrebat:

Salut, am mașină cu motor de 3.0 diesel dacă nu plătesc impozitul ce se întâmplă?
Am 2 ani de cand nu l-am mai plătit

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa fii executat silit si o sa platesti mai mult decat impozitul, la acesta se vor adauga penalitati de intarziere si cheltuieli de executare.

| Simpatic a răspuns:

Nu il plati in continuare si ai sa o patesti urat, te vor da astia afara din casa la cate penalitati se aduna.
Voi va jucati cu statul? Crezi ca altii care-si platesc impozitul sunt fraieri ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe langa faptul ca ti se blocheaza accesul la documente fiscale gen nu poti vinde masina la un momendat vei fi executat silit sau ti se va pune poprire pe conturi... da ce conteaza, ai motor de 3.0

| Nemessys a răspuns (pentru suntserios):

Motor de 3.0 dar fara bani sa-si plateasca impozitul laughing

| lilskies explică (pentru suntserios):

Nu eu am întreb pentru un prieten si la mașină cu motor 2.0 cat costă? Impozitul

| suntserios a răspuns (pentru Nemessys):

Da l dracu de impozit, important e ca mor vecinii de pe scara de ciuda

| suntserios a răspuns (pentru lilskies):

Pana in 180 ron pentriu 2.0

| Simpatic a răspuns (pentru Nemessys):

Da,e genul de om cu masina cilindree mare sau alte cazuri masini scumpe dar ei locuiesc cu chirie si baga combustibil de 40 de leiwinking

| Nemessys a răspuns (pentru Simpatic):

Da-mi voie sa te completez... baga combustibil de 40 de lei si dupa,, UITA" sa plateascawinking

| Simpatic a răspuns (pentru Nemessys):

Lol asta este si mai dureroasa laughing
Asta este Romania sclavilor increzuti si nu ma refer la domnul deschizator al acestui topic cat la toti cocalarii care au figuri pe burta goala

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti se aduna niste datorii la fisc, de o sa-ti puna sechestru si pe apartamentul lui mamaie.

| Frank51 a răspuns:

Cati ani ai? laughing

| ancaval a răspuns:

Păi de ce să nu-l plătești?

Cetățeanul român se crede cinstit, oare așa e?

| lilskies explică (pentru ancaval):

laughing ok gata cu glumele stiu ii vina mea cine dracu m-a pus sa fac așa ceva dar trebuie sa existe o portiță așa-i să radiez sau cum se numește când o scoți din circulație?

| suntserios a răspuns (pentru lilskies):

Da exista posibilitatea sa o radiezi. Daca plătești restantele bineînțeles altfel nu ti o scoate de la finanțe.

| lilskies explică:

Cum pot să scap fără să-l plătesc?