| nicusor222 a întrebat:

Am mașină din 2012 diesel.
Mașina cu excepția filtrului de motorina, mai are ceva filtru pe traseul de motorina sau e singurul unde oprește impuritățile.
Exemplu în pompa de motorina din rezervor... mai exista filtru? Sau cel de motorina rămâne singurul.
Am auzit ca unele au la intrarea motorinei în rezervor pentru impuritățile mari...
Care este adevărul?
Dau fundita.

1 răspuns:
| Renato_Turcu_1989 a răspuns:

Pai de obicei e una in rezervor una la pompa de motorina valva spill si propiul zis filtrul de motorina acum naiba sa le ia de motoare ca au tot felul de senzori, filtre si rahaturi