| TbW a întrebat:

Salut. Am o Alfa Romeo 159 cu motorul de 1.9 JTD. Și vreau sa pun alt motor tot de 1.9 JTD de Alfa 159.
Am dat motorul jos și acum urmează să îl pun pe celălalt. O sa îmi pornească?

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Dacă este făcută operația de schimbare într-o manieră profesională, da. Altfel, nu. Dar, de ce nu ați modificat motorul original și ați vrut să îl schimbați?
Da, schimbarea motoarelor era posibilă în epoca mecanică, nu în epoca electronicii, computerelor de bord.
Succes!