| Postelnicu_Georgel_Cristian_1996 a întrebat:

Salut am o aprilia rs 50 si am intimpinat o problema pinaacum a mers toate bune si frumoase de cateva zile il pornesc sta pornit cam 3 minute si se opreste ma gindeam sa fie din alimentare am curatat carburatoru nu are dop de gheata pe furtun benzina vine numai ca se opreste si mentionez nu se ia curentul stie cineva ce ar putea avea?

1 răspuns:
| Dextaruuu a răspuns:

Posibil sa fie din segmenti, odata cu incalzirea motorului segmentii cum sunt slabi se aduna pe piston si nu mai are motorul compresie DAR daca ai umblat la relanti e posibil sa fie cam mic, normal ca sta pornit cateva minute pana se incalzeste motorul si decupleaza socul happy