| Ona234 a întrebat:

Salut, am o bicicletă cu frane pe disc, hidraulice, plăcuțele sunt încă bune, iar pe disc a ajuns puțin ulei și l-am băgat în benzina, înainte scârțâia și acum o mai face dar nu la fel de mult, ce sa ii fac ca sa nu mai scârțâie?

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Daca cateva picaturi de ulei au ajuns pe placute sunt compromise.

| Sav_Alexandru_1990 a răspuns:

Deci fii atent, eu fac asta la bicla mea si merge perfect.
Fairy detergent si un brete... Speli Pana scartie si gata, nu pui Mana pe partea de franare, nu il Pune PE masa la uscat, cumva sa nu atinga nimic suprafata de franare
Si gata happy

| Ona234 explică:

Poți să explici puțin mai bine, am înțeles până la partea unde pui fairy pe un burete, freci, iar după?