| Sandu3 a întrebat:

Salut.Am o bicicleta de doi ani de zile asupra careia nu a fost facuta absolut nici o interventie de ordin tehnic de cand am luat-o.Problema e urmatoarea:la frana din partea dreapta(spatele)maneta cand trag de ea isi face treaba incetinind viteza in mod eficient, numai ca atunci cand o eliberez ea nu mai revine in pozitia initiala decat daca o imping cu degetele.Sincer nu stiu ce are(probabil reglaj prost facut din fabricatie)si nici nu stiu cum as putea sa remediez problema.S-ar putea sa nu fie mare lucru dar habar n-am ce sa-i fac.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A prins mizerie si se blocheaza.

| Sandu3 explică (pentru darrio2007):

Nu cred.Asa am luat-o de noua.Din primele minute dupa cumparare am observat problema asta, dar neavand experienta am zic ca e lucru nou si se mai rodeaza in timp.Nu s-antamplat asa.Deci e altceva decat mizerie.

| TutankamonOficialu a răspuns:

Du-te la un atelier sa iti regleze frana, probabil trebuie intins cablul de frana.