| Marian48 a întrebat:

Am o drujba și i-am schimbat de curând lama și lanțul, și am observat ca nu se învârte lantul, decât foarte putin. Vreau sa precizez ca lanțul este intins corect. Scuzați-mă dacă am greșit categoria.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi si prea intins.

| relian a răspuns:

Lantul cand al strangi trebuie sa aiba destul joc, nu se strange sa stea intins.Ca idee dupa ce ai strans lantu, apuci de el cumva cu 2 degete si tragi, va trebuie sa se intinda, aproape sa poti vedea sub el in locul de care tragi.Cam asa se regleaza lantul din ochi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate nu l-ai pus cum trebuie sau nu ai luat lantul potrivit pentru ea.

| HadesSs a răspuns:

Eu zic ca l-ai intins prea tare trebuie sa mearga usor se asemenea verifica din nou cum ai pus lama.