| ferar12 a întrebat:

Am o intrebare! Am niste probleme cu ac-ul la masina! Ideea este ca cand dau pe rece si pe cald da caldura si rece dar trage foarte slab aerul conditionat, adica slabut! Care poate fi problema? Ce trebuie schimbat?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Verfifica filtrul de polen.

| Simpatic a răspuns:

Nu trebuie schimbat nimic in principiu decat daca ai pe traseul AC vreo pierdere, dar se poate verifica si asta.
Du masina la un service care incarca cu freon si vei observa imediat diferenta. Freonul tau este pe terminate de aceea sufla prea putin.
Costurile de incarcare pot fi intre 50-150 de lei de la oras la oras etc

| anonimg a răspuns:

Schimba freonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freonul e problema.