| Georgian22 a întrebat:

Salut, am o întrebare...
Am un opel pe care nu-l mai folosesc.E functional, dar are itp si asigurare expirate.
Am înțeles in mare ca iti da voucher pentru achiziționarea unei masini noi.Eu nu am bani sa-mi iau o masina noua.
Daca o vand pe olx gen si scriu ca pentru programul rabla, ce acte trebuie sa fac? (vanzare cumparare, radiere etc? )?
Vrei să dai mai multe detalii despre întrebare?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la reprezentanta cu ea si iti face reducere pentru programul rabla, pe langa asta ai nevoie de un credit la banca, sau din reprezentanta te rezolva cu alte banci care au legatura

| Violleta2022 a răspuns:

Voucherul nu-l poti lua decat daca duci masina la agentie si o predai, prin programul "rabla" ca sa poti primi acel voucher, cu care poti cumpara numai o masina noua.

In caz de o vinzi pe olx NU primesti voucher de la nimeni, ca nu se aplica nici un program, fiind o simpla vanzare privata intre tine (ca vanzator) si cumparator.

| mihai69 a răspuns:

Nu scrii nimic altceva pe s@itul de anunțuri, decât descrierea mașinii și faptul că nu are RCA & ITP.
Ce face cumpărătorul cu ea după ce i-o vinzi e treaba lui.
Acte? Contractul de vânzare-cumpărare standard plus certificatul fiscal de la circa ta financiară și ai scăpat de pacoste.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Programul rabla se misca foarte lent acum, nu prea iei mai mult de 1000 de lei pe o rabla, de la persoane care isi cumpara masini noi.
Ce model de Opel ai? Eu caut Vectra A thinking