Întrebare recomandată | BuburuzanGika a întrebat:

Salut, am o întrebare pentru cei care se pricep cât de cât la mecanică și anume: am un BMW E36 care are o problemă legată de închiderea și deschiderea geamurilor în momentul în care ușile sunt închise. Pentru a le deschide trebuie să deschid ușa din stânga și ușa din dreapta față. Am mers chiar și la mecanic și mi-a zis să schimb cremaliera de la ușă ea având un senzor care este acționat la închiderea ușilor iar problema parea a fi de acolo ( cremaliera e locul unde intră broasca de la ușă și se prinde pe caroserie adică pe stâlp) am făcut și asta însă problema persistă.
Dacă știe cineva care e problema aștept răspunsurile voastre
Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate că undeva face un scurt. Asta este treabă de electrician auto, nu mecanic.
Un electrician cu experiență isi va da seama; cel fără experiență o va testa. Oricum ar fi, tot un electrician o va rezolva.

| BuburuzanGika explică (pentru anonimg):

Am fost la mai multi electricieni dar poate n-am gasit omul potrivit
Mersi oricum

Răspuns utilizator avertizat