| Mircea1209 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Pentru obtinerea permisului auto cat. B pot da mai intai proba practica si apoi cea teoretica?

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Normal ca nu laughing. Trebuie sa treci de proba teoretica si dupa cea practica.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu se poate!

| Cypronge a răspuns:

NU, proba teoretica trebuie facuta prima, e si logic. Intai trebuie partea teoretica, sa stii semnele si regulile de circulatie inainte de a te urca in masina. Daca cumva treci de partea teoretica a examenului si pici traseul, dupa noua lege poti sa dai a doua oara doar traseul. Dar asa cum am spus partea teoretica se face prima data, asa a fost si sunt sigur ca asa va ramane.