| Alex955 a întrebat:

Salut, am o întrebare poate este cineva care cunoaște, am un passat din anul 2000 varianta b3 și nu funcționează bricheta gen încărcare prin bricheta cred ca să are siguranță aveti idee care ar putea fi siguranță de la bricheta?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Incearc-o pe asta:
https://postimg.cc/DJct1ynk

| Simpatic a răspuns:

Incearca la un electrician bun auto este mai safe nu te calici, nu de alta dar stiu ca multe masini au luat foc chiar de la siguranta aceasta auto, nu sunt vreun sperios dar este mai bine sa previi zic.
Daca siguranta este arsa s-ar putea sa fie doar arsa si o inlocuiesti sau sa fie un motiv pentru care a ars, un electrican v-a sti sa verifice si poate afla raspunsul.

| regis a răspuns (pentru Simpatic):

Sa mergi la electrician pentru o siguranta arsa e ca si cum te-ai duce la spital pentru ca ai stranutat.
Iar vrajeala cu "stiu multe masini" e de la gradinita. Aceste cazuri apar întotdeauna in presa, da-mi un singur link catre un astfel de caz cunoscut de tine. Unul singur.

| Simpatic a răspuns (pentru regis):

De unde sunteti unii asa bazati pe voi nu stiu.Pentru ca ai vorbit pe un ton de asta nu iti raspund, ca ar fi tot din presa si nu vei crede.

| regis a răspuns (pentru Simpatic):

Tocmai ai răspuns, dar ma rog... Si noi suntem aia bazatii?!? Sau tu care singura afirmi ca stii multe cazuri?
Si nu am afirmat ca nu cred ce scrie in presa, ci dimpotrivă, ca aceste cazuri in care o masina ia foc apar întotdeauna si in presa, deci nu esti singura care le cunoaste. Iar pentru ca tu stii multe cazuri de masini care au luat foc de la aceasta siguranta, cauta unul si da-ne linkul sa verificam si noi.

| Alex955 explică:

Https://postimg.cc/sBB65fKW/492244f8 am încărcat aici o poza cu sigurantele