| David765 a întrebat:

Salut! Am o întrebare și anume: Pot iniția procedura pentru școala moto categoria A2, din moment ce, eu dau examenul practic la categoria B peste 2 luni?
Am inițiat procedura pentru școala auto categoria B, în urmă cu 2 luni, voi da examenul practic peste alte 2 luni, însă m-am hotărât să am permis și pentru categoria A2 și mi-am zis că până trec cele 2 luni pâna la susținerea examenului practic pentru categoria B, să inițiez procedura și pentru categoria A2. Acum nu știu dacă se poate, dar poate mă va ajuta cineva dintre voi, cu răspunsul la întrebare.
Dau fundă celui mai de ajutor răspuns! Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa faci scoala de conducere pentru categoria A2, nu are legatura cu cea pentru categoria B, cu exceptia varstei minime pentru obtinerea permisului de conducere, pentru ambele acesta se poate obtine de la 18 ani.