| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Salut, am o mașina BMW seria3 2006 și are și senzori fata, as vrea sa știu dacă senzorii fata funcționează doar in marșarier sau și când e in viteza nu am mai avut mașina cu senzori fata de asta întreb. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca te referi la parcare,la sensorii aia,atunci ai un buton pe care il apesi atunci cand vrei sa parchezi si sa nu lovesti bordura sau ce mai e prin fata masinii.El nu se activeaza singur, decat daca dai cu spatele, sau parchezi cu spatele. Daca parchezi cu fata nu se activeaza singur, deci cand mergi inainte nu se activeaza deloc, doar daca apesti tu acel buton, se numeste parking asistant parca.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Funcționează oricand la viteze mici