| Cosmin52000 a întrebat:

Am o mașină Opel Corsa exaltance și nu-mi merge bricheta. Dacă nu îmi merge bricheta(nu se incinge) modulatorul mp3 merge? Ce poate sa aibă?, sa fie siguranță? Dacă da, cum vad? Poza cu bricheta: http://imgur.com/a/hryYR

1 răspuns:
| Netadd a răspuns:

Salutare!
Dacă nu îți funcționează bricheta, nu îți va merge nici modulatorul. Tot la Corsa, eu am avut probleme cu siguranța și am schimbat-o. Neavând diagrama cu siguranțele, a trebuit sa le scot pe rând până am gasit-o pe cea defectă.
Dacă vrei să o înlocuiești, vezi să fie identice ca amperaj. Înainte să te abuci de treaba, mai bine faci o fotografie ca să nu le încurci.