| Mircea9595 a întrebat:

Am o mica-mare problema. Am un VW Polo Tdi din 2006. azi de dimineata mi-am pornit motorul ca de obicei si am inceput sa imi dezghet parbrizu cu racleta. am urcat in masina si am observat ca imi ticaia un senzor in bord. licarea cel de la frana de mana (un semnu exclamarii cu 2 paranteze in juru lui) si era aprins ledu de la ABS. Am zis ca daca opresc motoru, scot cheia din contact si o pornesc iar o sa dispara. asa am si facut doar ca atunci cand vreau sa ii dau contact sa porneasca se aude un mic poc, se sting toate becurile dar nu porneste. Stie cineva oare de ce?... cineva mi-a spus ca e posibil sa fie arsa o siguranta de putere...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce zici tu aparent e o problema de la electromotor (asta daca nu ai o probleme cu bateria)

| KaPy2 a răspuns:

Salut,du-te cu ea la un service s-ar putea sa fie stricat unul din senzorii de la abs, ti-a sarit mufa de la senzor abs, la service iti pune testerul pe ea si vede problema si iti remediaza problema!, funda?

| Ghostplayer a răspuns:

Mie ultima oara cand mi s-a aprins Abs in bord am dus la service si a spus ca are siguranta de la Abs arsa si impreuna cu ea mi-a mai ars si alte sigurante.

| radoy22x3 a răspuns:

Uita-te la sigurante si la relee

| Mircea9595 explică:

Am mai citit si pe alte site-uri ca ar putea fi o problema de la sigurante dar inca nu am reusit sa ma uit la ele. Asta o sa fac primul lucru. Multumesc mult pentru raspunsuri!

| mykymouse a răspuns:

Mergi la un service, e posibil sa ai un cablu ciupit si sa intre in scurt