| safoan a întrebat:

am o mica problema/neintelegere. ITP-ul imi expira la sfarsitul luni iar banuiesc ca am ceva stricat la masina dar nu stiu exact, as putea sa duc masina la itp iar de acolo sa aflu ce e stricat la masina?
( iar dupa sa repar masina si sa o duc inapoi la itp.)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se poate cum spui tu, insa vei plati niste zeci de lei, pentru reefectuarea testului pe care l-a picat masina.
Deci daca un ITP pe care il treci din prima, te costa undeva sub 150 de lei, daca mergi cu defect, platesti 150 de lei + inca vreo 30-50 de lei, cand revii cu masina dupa ce ai reparat-o.
Alta varianta ar fi sa duci masina la service pentru constatare si reparatie, apoi sa mergi la ITP.
Insa costa vreo 30-50 de lei si constatarea.

1 răspuns:
| Mad1 a răspuns:

Daca nu bate si troncane e ok. fara probleme de franare si directie.