| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut. Am o mica probleme la mașină. După ce scot cheia din contact nu mi se stinge afișajul acela al computerului de bord(ăla unde îți arată ora, km, consum etc). Scot cheia și rămâne fixat pe ceas.Sunt începător, nu știu cât de grav este aceasta situație, dar mă gândesc că bateria are de suferit...ori greșesc eu ceva.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate masinile mai noi au functia asta, pentru 1 minut toate luminitele din bord se aprind, pana cobori si blochezi masina.
Dupa ce ai blocat masina in 10 secunde vei observa ca se va stinge totul.

| relian a răspuns:

Scoti cheia si ramana acolo, asa cit timp? Sa nu spui ca raman alea aprinse toata noaptea.Deci dupa 1 minut sau stiu si eu cit se vor stinge singure.Ai stat acolo 1-2 minute si tot aprinse is? Ori ai venit pe aici sa ne spui ca ai si tu masina laughing eu mai degraba asta cred, ai masina si trebuie sa stie lumea neaparat laughing, du-te pe Facebook pune acolo poze, una alta, degeaba daca doara spui si nu pui si poze laughing

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru relian):

Toată noaptea stă aprins, altfel nu mai întrebam?

| relian a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Daca sta toata noaptea aprinsa, e de rau, deci ceva este defect la ea, defectiune electrica, consulta un electrician auto.