| Teddy1405 a întrebat:

Salut, am o nelămure, am cumpărat un Opel CORSA C 1.3 cdti totul e ok, dar singura problema este că nu se aprinde casetofonul.
De verificat siguranțe am verificat cât și la casetofon, l-am scos afară siguranța de 10A e ok, in panoul de siguranțe la fel sunt toate și bune nu-s arse.
Ce poate avea?
Poate sa fie lipsa contact pe undeva? Mai are vreo siguranță pe fir spre mufe ce intra in casetofon? E un Siemens 2500 vdo.
Careva vreo idee?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Siguranta din tablou, sigurante pe firul rosu si galben, siguranta dupa mufa care intra in aparat. Firul rosu alimentare fara contact, firul galben alimentare pe contact pe prima pozitie.

| Teddy1405 explică (pentru baru):

O să încerc după ce ies de la servici sa văd. Și anunț daca a mers ceva sau e de pe acolo.
Mersi

| baru a răspuns (pentru Teddy1405):

Cu drag.

| Teddy1405 explică (pentru baru):

Nu am mai avut timp sa scriu dar nu ajungea curent pe fir la alimentare era intrerupt și i-am tras alta alimentare.

| baru a răspuns (pentru Teddy1405):

Sa fie pe siguranta. Firul rosu fara contact, galben pe contact.