| gigelll a întrebat:

Am o problema. Am un polo benzinar de 3 luni si imi sta aprin in bord Check Engine. Am facut o diagnoza si mi-a spus ca am o problema cu o bujie. Am schimbat respectiva bujie si tot aceeasi chestie. Imi poate da cineva o parere?

2 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

Posibil fisele sa fie problema. Incearca sa le schimbi. Mecanicii trag de cablu cand le scot, gresit. Se scot usor cu surubelnita sa ramana contactul stabil.

| gigelll explică (pentru 17Ioana):

Nu-i problema de la fise si nici de la bujii ca le-am verificat