| RockForALongLife a întrebat:

Am o problema cu bicicleta, cind dau din pedale se aude un scirtiit, dar nu pot spune ca e chiar scirtitit ceva asemanator. Mi se intimpla doar cind pedalez, in rest este tot normal. Poate sa fie de la lant ca nu este uns?

Răspuns Câştigător
| Marocanul a răspuns:

Salut eu ma pricep la biciclete. In primul rand sa pui un pic de ulei la pedale si la, lant deoarece poate sa fie ruginita. Daca nu sa ma cauti pe mess davidversanu

| RockForALongLife explică (pentru Marocanul):

Skype ai Marocanul?

| Marocanul a răspuns (pentru RockForALongLife):

Adauga mess:davidversanu

7 răspunsuri:
| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Verifica pedalierul daca bratele sunt stranse bine pe monobloc

| RobertML a răspuns:

Daca ai bicicleta cu suspensie, atunci de la suspensie este. Si eu am patit la fel. ziceam ca este de la pedale, dar nu era. Era de la suspensie. Am bagat ulei cu acul de la siringa acolo si nu am mai avut probleme. Bafta

| RockForALongLife explică (pentru RobertML):

DA am observat ca de acolo se aude. Dar nu va afecta cu nimic suspen
sia?

| RockForALongLife explică (pentru RobertML):

Am avut asa probleme si inainte dar s-au agravat la ultima cazatura! Si se aude ca si cum 2 bucati de guma s-ar roade cind pedalez doar

| Marocanul a răspuns:

Skype :apokalipsa171 sau Messu:davidversanu.