| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema cu mașina, mi s-a oprit motorul in mers, a tremurat oleaca si deodată s-a oprit, dimineața când o porneam se auzea ceva de la curea de alternator sau distribuție, ma gândesc sa nu cumva sa fi rupt distribuția ca la alternator nu e rupt, e posibil sa fie distribuția rupta?

4 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Pune un tester pe ea sa vezi. Daca nu iti da eroare atunci s-ar putea sa se fi rupt. Eu zic sa vezi ca poate fi de la senzorul vibrochen, pompa motorina/benzina. Nici n-ai specificat ce masina si cod motor ai, de unde vrei sa le ghicim?

| Nimeni10 a răspuns (pentru Alfred0703):

E un reno 1.6 benzina, când dau la cheie se învârte electromotorul si atât.

| Alfred0703 a răspuns (pentru Nimeni10):

Vezi sa nu ai vreo bujie sparta si sa nu iti aprinda benzina. Asa am patit la o astra 1.6 benzina, s-a oprit brusc. Doar tragand am am pornit-o.

| Temmo a răspuns:

Dai cu ciocanu