| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema cu reglajele din faruri nu ridica si nici nu coboara,tija din faruri nu e rupta, sigurantele sun ok, motorasele funcioneaza le-am testat la baterie pe direct si se invart. Precizez ca inainte au mers dar nu stiu ce lea venit masina e OPEL ASTRA G 2000.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Verifica daca iti vine alimentare la mufa de la motoras.

| ToXyc97 a răspuns (pentru baru):

Nu am ampermetru alt sfat Cum sa le verific dacă vine?

| ionutz001 a răspuns (pentru ToXyc97):

Verifica sigurantele daca zici ca motorasele sunt bune

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Unde le-ai testat?
Cel mai bine e sa le testezi la jumatate de metru de un zid sau ceva. Daca le testezi pe strada, s-ar putea sa nu se observe, pentru ca unghiul nu e asa de mare.

| ToXyc97 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Nu bâzâie nimic și am pus mașina cu fata în perete și tot nimic

| ionutz001 a răspuns:

Salutare daca ai scos motoarele în capătul lor au o mica biluta care trebuie să intre din lateral în tine altfel iti vor sta ridicate adică motoarele vor sta forțat în tine asta am pățit eu cand am schimbat darurile pana mi-am dat seama si nu le puteam regla nici manual

| ToXyc97 a răspuns (pentru ionutz001):

Am băgat tija aia mica în lacasu de la rotita tot degeaba nu e de acolo