| GeorgeAMG24 a întrebat:

Salut am o problema cu un BMW 318(e46) 2003 și problema e ca mi s-a aprins beculetul ce indica antigelul, i-am pus apoi a doua zi mi se aprinde iar si a mai intrat cam 2-3 litri, destul de mult zic eu, in fata radiatorului e totul umed furtunele sunt uscate nu înțeleg care e problema, sa fie radiatorul înfundat sau fisurat? Atenție nu îmi fierbe apa deloc, apa îmi înțepenește acul între 85-90 grade. Aștept răspunsuri care îmi pot rezolva problema

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Sigur pierzi antigel pe undeva si pierzi foarte mult, ai grija sa nu calezi motorul. La cat de mult curge nu mai umbla deloc cu ea sau cel putin nu umbla cu becul aprins. Atentie daca ramai fara antigel temperatura nu o sa creasca este posibil chiar sa scada. Cauta urgent locul pe unde pierzi antigelul, radiatorul nu este infundat dar aproape sigur e spart.