| Laur195 a întrebat:

Am o problema cu un Kawasaki Ninja 600. Ieri, cand ii schimbam bujiile, la ultima bujie am strans ca nebunul de ea si am stricat filetul la chiulasa... Aveti idee ce pot sa ii fac? Tinand cont ca inlocuirea chiulasei e un lucru destul de costisitor (mai ales ca s-a stricat din prostia mea). Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Se poate rectifica plus un inel filetat pentru adaptare. Dar cel ce face asta trebuie să fie meseriaș pe bune. Caută-l tu

| Laur195 explică (pentru sierra1):

Si ai idee cam cat costa chestia asta? Ca meseriasii adevarati sunt rari, ceilalti ''meseriasi'' ii gasesti peste tot si decat sa imi faca chiulasa praf de tot laughing

| alex495 a răspuns (pentru Laur195):

Nu mult. Ii trebuie o bormasina si tarodul. Mqxim 100 de lei. Dar cauta un meserias calumea daca nu te descurci tu, vorba colegului

7 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Cauta un tarod si sa rectifici filetul

| Laur195 explică (pentru alex495):

Si crezi ca m-as descurca? E complicat? CA nu vreau sa stric de tot chiulasa laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Laur195):

"crezi ca m-as descurca?" - nici vorbă, dacă n-ai experiență!

cum spunam: Caută-l tu și intreabă-l cât vrea mușchiul lui să-i plătești

| gogu220 a răspuns:

Vezi ca pe aici este unu "Simpatik" care se pricepe la motoare. Sigur te poate ajuta.

| Laur195 explică (pentru gogu220):

Am rezolvat pana la urma, multumesc. Acum astept sa vina caldura iar laughing