| Ivanov27 a întrebat:

Am o problema la un golf 5, nu imi intra in marsarier deloc.
Daca cineva a intampinat problema asta sunt curios cum a rezolvat-o.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Fii atent, aveam o masina pe care faceam scoala de soferi, nu intra in treapta 1 nici batuta.Atunci mi-a spus un sofer batran, baga-o in a 2, apoi repede in 1.Si intra,ia incearca si tu,depinde unde ai R daca e in prima viteza, baga-o in treapta in tai, apoi repede ridica nuca sau apasa, si hop in marsarier, vezi daca merge, scrie-mi ca sunt curios daca merge.La fel si in a 6 daca e o bagi in a 5 repede, apoi in R, happy acum nu stiu, poate merge.

| Daniel323 a răspuns:

Pentru inceput ai putea sa - i schimbi uleiul la cutie cu ulei original vag.
Se poate incerca sa bagi a 1-a si dupa sa incerci R