| NarcisLazarescu a întrebat:

Am o problema la un tractor u445 4x4 cu o maneta si am următoarea problema ca imi da ulei pe toba de eșapament, am schimbat set segmenti si garnitura de chiloasa si tot imi scoate ulei

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar un mecanic de tractoare de ce nu cauti?
Ca vei schimba inutil gramezi de piese, cand in realitate poate fii vorba de vreo garnitura, sau cine stie ce chichita, pe care doar un mecanic o stie.
Nu mai arunca banii pe fereastra, ca-i pacat sa -i arunci pe piese inutile, cauta un mecanic si du tractorul acolo, ori plateste-i servisul, sa vina acasa, sa-l repare.

Dupa cum vad din FB-ul tau, tu esti un copil de liceu, deci fara sa ai habar de mecanica auto si alte chestii auto.
Nu mai pune mana sa strici, cheama mecanicul ca te costa mai mults a repare ce strici si schimbi tu.

| NarcisLazarescu explică (pentru Violleta2022):

Nu e vorba de asta ca am adus mecanicul si am schimbat cu mecanicul dar tot la fel imi face

| Violleta2022 a răspuns (pentru NarcisLazarescu):

Bineinteles ca tot la fel iți face, pentru ca nu s-a schimbat piesa stricata, ci ceva total incorect.
Schimba mecanicul, ca asta de l-ai adus este un mecanic pacalit.
Ti-a dat garantie la reparatie?
Du inapoi tractorul, sa-l repare pe grats!

| BabiucAngelicaAdrian a răspuns:

Ghiduri supape cilindri