| Jade15 a întrebat:

Salut, am o skoda fabia 1.2 benzina din 2003, iar atunci cand pornesc(valabil si cand este cald afara) motorul da sa moara. Daca in 2-3 secunde dupa pornire nu apas acceleratia motorul moare automat. Iar cand o apas mai tare turatiile pur si simplu nu urca si masina tremura ciudat. Ca sa pot pleca cu ea de pe loc trebuie sa stau 2-3minute sa o accelerez pe loc.
Mentionez ca pana acum am schimbat bujiile si filtrul de benzina

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui mers la mecanic pentru ca pot fi multe cauze.Releul de pe bujii, senzorul de turații etc.
Decât sa le schimbi pe toate pe rand și sa cheltui bani, mai bine pui un tester și ști sigur.