| gherry a întrebat:

Salut! Am o skoda octavia 1, motor 1.6 mpi, cod motor BFQ, an fabricatie 2005 la care nu ma pot conecta cu testerul. Mentionez ca am incercat cu 3 testere diferite. Nu am tensiune pe pinul 7 al mufei OBD. Unde ar trebui să verific? Mulțumiri!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Desfa acolo si vezi mufa aia, so fi desprins ceva fir, ori poate chiar vinzatorul o fi scos ceva pin, tocmai sa nu poata careva sa verifice.Trebuia sa faci chestia asta cu verificare inainte sa o cumperi.
Deci desfaci plasticele alea in jurul mufei OBD si verifici firele, asta e cam tot ce poti face.