| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Salut, am observat ca atunci când ies din mașina la relanti, se aude un fel de huruit mic din zona curelei de accesorii/alternator. Ce poate fi? Fulia sau rola intinzatoare? Probabil e un rulment stricat in ele, dar nu stiu cum sa îmi dau seama exact de la ce rola/fulie este.

1 răspuns:
| badpanda a răspuns:

Eu schimb rola la 80.000 odata cu cureaua. Depinde ce masina ai, se gasesc role separat fara intinzator costa in jur de 50 de lei.Pe alibaba costa un dolar dar trebuie sa cumperi minim 1000 buc.
Iti dai seama ce rulment au pus ca sa le iasa si profit.Este un miracol ca se invarte.

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru badpanda):

Pai și trebuie sa cumpăr set de role sau cum? Sau doar fulia?

| badpanda a răspuns (pentru Sulty_Mihai_1986):

Cumperi doar rola de la intinzator.