| MihaiG007 a întrebat:

Am pe acasă un player jvc kw-xr411 și am zis sa îl pun pe mașina. Toate bune. Am băgat mufa de alimentare și cea de antena, am fixat playerul și am descoperit ca are o problema. Nu sta aprins. Când apas butonul DISP se aprinde displayul dar se stinge după câteva secunde. La fel și dacă apăs pe eject. Ce ar putea să aiba? A, și îmi arată 12. Probabil de atatea ori am incercat sa îl aprind...

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil nu are alimentarea facuta cum trebuie.
Ai doua fire de intrare +12v, si unul negru de minus. Daca ai inversat cele 2 fire de +, de aia nu merge.
Studiaza schemele mufelor, ia un aparat de masura, si fa conexiunile corect. Sau mergi la un electrician auto, daca te-ai blocat in primul rand.

| MihaiG007 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai m-am blocat. O să merg la un electrician. Mersi pentru sfat.