| somerandomdude713 a întrebat:

Am picat traseul in data de 8 aprilie si stiam ca pentru reprogramare trebuie sa astept 15 zile. Acum am aflat ca trebuia de fapt sa duc dosarul la scoala de soferi imediat ce am picat. Deci daca il duc astazi, de astazi trebuie sa astept 15 zile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Reprogramarea o puteai face imediat, doar ca nu te putea reprograma mai devreme de 15 zile. Vei avea de asteptat mai mult de 15 zile, in functie de numarul de examinatori si de candidati, am vazut ca, de obicei, cca o luna jumatate - 2 luni.
Vezi ca pana la data cand vei fi reprogramat trebuie sa mai faci cel putin 6 ore de conducere si sa ai adeverinta ca le-ai facut la dosar. De asemenea vezi sa nu-ti expire certificatul de cazier judiciar.