| FrancezuRN a întrebat:

Salut, am primit de la cineva cadou un Saab 93 din 2009 motorizare 22 omul a folosit-o ceva timp având bani a lăsat-o la un moment dat a ieșit la mare și a pierdut ambele rânduri de chei, el mi-a spus ca mă costa 1.000€ S-o fac, iar eu am vorbit cu cineva și a spus ca mă costa cam 2, 3 sute€ i-am zis si lui și a zis ca da, doar cheile costa 200€ dar încă vreo 800€ costa nu știu ce sistem de furt din computerul mașinii. chiar așa mult sa coste,?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu, nu este scump!

| danutzu96 a răspuns:

Cred ca vorbea de imobilizator. Din cate stiu in memoria acestui Imobilizator
se pot sterge cheile vechi si reintroduce noile chei in caz de pierdere (bineinteles schimbat si butucii). Iti trebuie doar cineva cu scule si indemanare sa o faca. Nu ar trebui sa coste mult, daca cheile ar costa 200 euro sa zicem ca 50 ar costa programarea...

| VexxatuVexx47 a răspuns:

Ce să zic. e posibil
Îți sugerez să mergi la un mecanic c ceva și să-l întrebi. ✌️