| Quazar a întrebat:

Salut, am pus recent pe un citroen berlingo un casetofon pionner- MVH-170UB si problema e ca se incinge acel radioator din spate cam tare, e normal sa se intample asta? La vechiul casetofon nu am verificat sa vad daca se intampla si la el asta, aveti vreo idee? big grin

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate se incinge de la caldura ambientala, iarna nu simti ca e asa fierbinte

| baru a răspuns:

Toate se incalzesc, dar nu tare. Se incalzeste bfoarte tare, daca are un final slabit.

| Quazar explică (pentru baru):

Acum nu stiu nici eu cat de cald trebuie sa fie, se incalzeste si poti tine mana pe el dar cu greu, nu prea mult.

| Digikey a răspuns:

Dupa cat timp se incalzeste?
Functioneaza la nivel mediu sau mare in acest timp?
Ai conectat toate cele 4 boxe sau doar doua?
Ai folosit mufele masinii sau ai conectat manual firele?

| Quazar explică (pentru Digikey):

La mediu l-am testat, fiind un citroen berlingo din 2004 nu avea difuzoare in spate, deci sunt legate doar 2 fata, si mufele masinii erau 2, dar am folosit un adaptor iso sau parca asa le spune, si se incalzeste relativ repede, ma uit ca acel radiator e cam micut in spate

| Quazar explică (pentru Digikey):

Https://mcgrp.ru/manual/pioneer/mvh-170ub asa arata radiatorul, sunt mai multe poze

| Digikey a răspuns (pentru Quazar):

Daca poti sa tii mana pe el e ok