| ViviC a întrebat:

Salut! Am schimbat egr la un audi a4 b8 2.0 tdi 143 cp. Dupa o saptamana mi s-au aprins in bord chekul si spirala de la bujie si nu mai trage. Pe tester imi apare iar egr.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e la motorina cand mergi numai in oras la viteze mici egr iti va nenoroci viata pana o dai la casat, spirala vine de la bujii

| InOrOut a răspuns:

Si eu am problema cu egr-ul pentru ca merg cu ea prin oras, noroc ca nu am filtru de particule. Cand o calc scoate un fum negru de il tai cu cutitu, de la egr vine, egr infundat. Cand ajung la autostrada ii dau cu a 5-a 3500 ture si se desfunda.