| Csm77 a întrebat:

Salut, am si eu 2 probleme cu o bora.De ceva timp mi s-a aprins martorul airbag in bord dupa ce am facut curatenie in masina iar cand dau drumul la clima apare un miros neplacut. Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| Uvox a răspuns:

Sub scaun sofer/pasager există un cablu mufat pentru senzorii de prezenta.
Verifica să nu fie de la mufa dar numai cu contactul oprit.
Despre miros la AC există o scurgere sub climatizare care evacueaza consensul sub caroseria.
Ca recomandare, opreste răpirea dar nu ai antipatia înainte cu 2-5 minute de destinație.
Există spray-uri pentru înlăturarea mirosului sau service-uri care fac igienizare la instalația auto de climatizare.