| ferar12 a întrebat:

am si eu o intrebare, abia mi-am luat o masina peugeot 407 cu 110 cai putere vreau sa va intreb daca este peste golf 4 golf 5 si bora daca nu este peste din una din astea?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"peste" din ce punct de vedere?

| ferar12 explică (pentru sierra1):

Forta motorului

| xerxes1 a răspuns:

Daca soferul din Passat nu este atent sau n-are chef de alergat il depasesti usor.

| Mariuss29 a răspuns:

Este peste motoarele de VW cod ALH. Cele ALH au 90 de caluti. Ii afumi usor daca vrei. Acum depinde, daca vorbim de Golf 4 sau 5 cu cod motor SDI, zic sa stai cuminte

| sierra1 a răspuns:

Uită-te și tu aici de exemplu doar la golf 5
https://www.olx.ro/....../q-golf-5/

| Marcu_Stefan_2001 a răspuns:

Motoarele de la puegeot sunt recunoscute pentru fiabilitate. Francezii nu simt zgârciți la dotări în sensul ca pe o mașină standard, de exemplu, oferă mai multe dotări decât germani. Motorul este bun...acuma caroseria la Peugeot este mai grea decât la golf 4...probabil pe un golf 5 ai reusi sa îl facilaughing)