| sergiu151 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, am avut un accident auto la 170 km/h acum 4 ani, stiu a fost o idiotenie, am inceput sa derapez totul nu a durat mai mult de 3 secunde pana la impact sunt constient, dar in timpul accidentului pareau minute bune, intrebarea asta ma tot macina de ce timpul parca a inghetat?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai primit inca o sansa la viata, dupa ce filmul vietii ti s-a derulat ca inaintea mortii.
Acele imagini ti s-au intiparit in minte sa nu le uiti tot restul vietii.

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Adrenalina "dilata" timpul in astfel de momente.
E o reactie normala a organismul in situatii critice.

| Frank51 a răspuns:

Asa se intampla in timpul socului, e ceva normal.

| siriusblack98 a răspuns:

Ca și în viață în general, timpul parcă trece mai repede când ești fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corpul tau a intrat in adrenalina si de aia ai trait fiecare clipa cum se spune ca pe ultima
Alea chiar puteau sa fie ultimele sau au fost pentru cei de langa tine
Plus de asta tu te ai gandit la accidentul ala 4 ani si mintea ta a exagerat putin pe baza memoriei
Nu e ca si cum pui cd de la nunta si vezi filmat acolo secunda cu secunda
Ai niste imagini vagi din amintire si restul construiesti tu din cum crezi ca era cum crezi ca arata etc