| bogdan13513513 a întrebat:

am un audi a8 d2 2.5 tdi quattro 2002 si se tot strica cutia de viteza care este automata. O pun pe drive si nu pleaca de pe loc, ce poate fi? A fost oare cutia prea proasta sau...

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In manual pleaca bine?

| bogdan13513513 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai asta e ca nu pleaca deloc adica ii dau pe drive manual orice si nu pleaca calc acceleratia si se tureaza doar si am schimbat pana acum 3 ctii de viteza si nu stiu de ce se strica toate tin sa precizez ca sunt un om care merge incet cu masina nu conduc pe sport

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru bogdan13513513):

Poate ai altceva de la transmisie rupt sau gripat, cum ar fi un grup, cardan sau convertizor.